Urdhri: Pezullohet aktiviteti për 109 furra gëlqereje në Krujë

Urdhri: Pezullohet aktiviteti për 109 furra gëlqereje në Krujë

Ministri i Mjedisit urdhëron pezullimin e aktivitetit për 109 furra gëlqereje në rrethin e Krujës. Sipas urdhrit të firmosur nga ministri Lefter Koka furrat ishin ndërtuar ishin aspak të përshtatshme për këtë aktivitet.

Inspektorati i Mjedisit ndërmori aksionin për pezullimin e këtyre aktiviteteve.

“Ministri i Mjedisit Lefter Koka ka shfuqizuar urdhrin nr 45 për mbylljen e aktiviteteve të kundra ligjshme të prodhimit artizanal të gëlqeres në Krujë dhe Fushë-Krujë dhe transformimin e këtij aktiviteti në zona të studiuara pasi zonat aty kanë rezultuar aspak të përshtatshëm, për këtë aktivitet”, tha Valbona Ballgjini, përfaqësuese e Ministrisë së Mjedisit në një prononcim për medien.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *