Sindikata e Taksive në protestë. Kërkojnë takim me Veliajn

Një tjetër protestë bllokoi rrugën përpara Bashkisë së Tiranës, pas protestës së mëngjesit të banorëve të trenit që do t’u shemben shtëpitë.

Kësaj radhe, taksistët u mblodhën para Bashkisë duke kërkuar një takim me kryetarin Erion Veliaj.

Sipas taksistëve, ata kërkojnë që t’i jepet fund informalitetit dhe të largohen taksitë e qyteteve të tjera.

Ata parkuan automjetet e tyre përpara pedonales pranë Bashkisë, duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve të tjera.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *