Shoqëria civile ngre çadrat tek Liqeni: Kundër këndit të lojërave

Përfaqësues të shoqërisë civile kanë bërë me dije se nesër në orën 12:00 do të vendosin çadra tek parku i Liqenit Artificial në kuadër të aksionit të tyre qytetar për të ndaluar betonizimin e këtij parku për të ndërtuar një kënd lojërash.

Në një njoftim për shtyp shpërndarë mediave, shoqëria civile shprehet se arroganca e bashkisë po shkatërron parkun, pa u konsultuar me qytetarët dhe pa dokumente ligjore.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *