Shoqëria civile homazhe te varri i Rilindjes (FotoLajm)

Dhjetra aktivistë të shoqërisë civile kanë nisur një protestë paqësore në pallatin që po ndërtohet brenda territorit të Parkut të Liqenit Artificial në Tiranë, përballë fakultetit të Ekonomik.

Në mënyrë simbolike aktivistët dhe qytetarët kanë vendosur një gurë memorial i cili simbolizon varrin e “Rilindjes”.

“Me ne fund nje monument nderi per te lavdishmen RILINDJE”,- shkruhet në komentin e diciturës së kësaj fotoje.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *