Shembet kodra e Vilës në Durrës, shkatërrohet investimi i bërë në verë

Ky investim nuk e ka bërë vitin, dhe megjithatë është shkatërruar. Kanë mjaftuar reshjet e kësaj jave për të shembur një pjesë të kodrës së Vilës në Durrës, edhe pse u vendosen rrjeta dhe mbrojtëse gjatë verës.

12784549_10153760090389724_1640938539_n

Investimi u perurua nga kryebashkiaku Vangjush Dako i cili u shpreh se tashmë kodra e Vilës nuk do të shembet.

Por realiteti është komplet ndryshe. Ajo është shembur duke prishur edhe investimin e bërë. Cilësia jo e mirë e investimit ka bërë që kjo të prishet pak muaj pas inagurimit pa bërë ende as një vit.

1960183_10153760090399724_1679806548_n

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *