Sazan Guri: Ne kemi protestuar kurdo, jo vetëm sot (Video)

Ambjentalisti Sazan Guri përmes kësaj video tregon protestat e shoqërisë civile dhe të qytetarëve kundër ndërtimeve te Parku i Liqenit kundër ndërtimeve. Këto protesta janë bërë përpara katër viteve, në kohën kur Lulzim Basha fitoi zgjedhjet dhe u bë kryetari i ri i bashkisë.

Sazan Guri tregon se në atë kohë ata u takuan me kryebashkiakun Basha dhe ministrin e Mjedisit Fatmir Mediu të cilët premtuan se në parkun e Liqenit nuk do të ketë ndërtime.

Ambjentalisti Guri shton se protestat e qytetarëve në dobi të mjedisit nuk do të ndalen asnjëherë pavarësisht se kush ulet në karrige.

Edhe kësaj here ata nuk do ndalen, deri sa bashkia dhe Veliaj të tërhiqet nga vendimi për të ndërtuar brenda Parkut të Liqenit.

http://

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *