Pronat e Tony Blairit: Ja si i bleu 10 shtëpi, 27 apartamente me lekët e shqiptarëve

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” ka zbardhur listën e pronave që zotëron ish kryeministri britanik Tony Blair, aktualisht këshilltar i kryeministrit Rama.

Tony Blair zotëron jo pak por 10 shtëpi dhe 27 apartamente të regjistruar në emrin e tij, bashkëshortes dhe fëmijëve të tij.

Vlera e tyre llogaritet në mbi 27 milion paund. Po sigurisht që në blerjen e tyre kemi kontribuar edhe ne si popull. Me paratë e fituara në Shqipëri si këshilltar i kryeministrit Rama dhe duke lobuar për kompani të ndryshme, ne si shqiptarë mund t’i kemi blerë Blair-it të paktën 2 apartamente.

Untitled

6000

4618

5760

7304

7360

5056

4979

6144

2400

toni1

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *