Politikë edhe në sport. Stadiumi i Flamurtarit me ngjyrat e “Rilindjes”

Vlora është një bastion i së majtës dhe këtë nuk e vë në dyshim askush.

Por gjatë takimit të djeshëm çerekfinal të Kupës së Shqipërisë mes Flamurtarit dhe Tiranës, u vu re një “rastësi” e madhe mes ngjashmërisë së ngjyrave të fasadave hyrëse të stadiumit me ato të selisë së PS-së.

Në fakt ngjyrat e Flamurtarit janë ato kuqezi, sikurse i ka hije Vlorës së Pavarësisë, ndaj nuk kuptohet se ku e kanë çuar krenarinë e tyre lebërit që kanë lejuar që qyteti i tyre të bëhet me ngjyra “mavi”…

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *