Papa Françesku do të ketë një bust në Tiranë

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar vendimin që në një nga rrugët e kryeqytetit të vendoset busti i Papa Françeskut.

Papa Françesku ishte Papa i dytë që vizitoi Shqipërinë në shtator të vitit 2014.

Duke qenë se kjo ishte një ndër ngjarjet më të rëndësishme që mori një vëmendje të madhe mediatike botërore atëherë është vendosur që në njërën nga rrugët e kryeqytetit të vendoset një bust i Papës që është shumë i ndjekur dhe nga shqiptarët.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *