Pala greke ndërpret punën në doganën e Kapshticës, bllokohet qarkullimi

Qarkullimi i mjeteve dhe shtetasve në doganën e Kapshticës është ndërprerë që prej orës 16:00 të pasdites së sotme.

Shkak është bërë ndërprerja e punës nga pala greke në këtë doganë për shkak të defekteve në sistem.

Pala greke nuk ka dhënë ende asnjë informacion se kur mund të rifillojë puna, ndërkohë për shkak të ndërerjes së punës kanë nisur të krijohen radhë automjetesh në të dyja anët e kufirit.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *