Një tjetër realitet rrënqethës. Ja gjendja e mjeruar e spitalit të Laçit

Eduart Ndocaj Deputeti i Qarkut Lezhë vizitoi dje spitalin e Laçit ku nuk hezitoi të bënte disa foto për të pasqyruar gjendjen e mjerueshme në të cilën ndodhet kjo godinë dhe ku vizitohen qindra banorë të këtij qyteti çdo ditë.

Ndocaj e vuri theksin te lagështira nëpër mure, por vlerësoi pastërtinë.

Fotot flasin vetë dhe s’kanë nevojë për zbukurimet dhe paraqesin një realitet vërtet të tmerrshëm.
Ngrohje me furnella të improvizuara, pacientë të shtrirë pranë muresh plot lagështi e thuajse të rrënuar.

Ndryshk, vrima në mure, divanë të pisët dhe të coptuar.

Dhe tmerri i tmerreve, një çarçaf, mbi të cilin është shkruar me shkronja gjaku “PED”.

Dhe spitali vazhdon ta përdorë ende..

Kushedi kur do t’i vijë radha dhe spitalit të Laçit që të “Rilindë”.

12806170_1532961696998047_6065889953685528489_n

1927845_1532961573664726_6033093552817694517_n

12832433_1532961530331397_1695398394562429217_n

12794625_1532961506998066_814957552135707655_n

12795413_1532961473664736_914169409508196434_n

12806145_1532961413664742_546977601482824014_n

11694924_1532961393664744_7307346126671959968_n

12800286_1532961380331412_8311483537354699436_n

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *