Ndahet nga jeta gazetarja korçare Irena Vreto

Ndahet nga jeta gazetarja korçare Irena Vreto

Gazetarja korçare Irena Vreto humb betejën me sëmundjen e rëndë. Lajmin e hidhur për ndarjen e saj nga jeta e bën të ditur kolegia dhe mikja e saj Albana Cakshiri.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ajo njofton se ceremonia mortore do të mbahet nesër, ora 11.00 tek Kisha e Shën Sotirit (tek Parku “Rinia”, Tiranë).

STATUSI I PLOTE I GAZETARES
Te nderuar miq dhe dashamires,

Sot ka nderruar jete shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Irena Vreto. Semundja e rende per 4 vite te gjata dhe te tmerrshme triumfoi, megjithe luften e forte te Irenes. Nuk doja te shkruaja nje lajm te tille, per nje zonje qe miresine e kishte lajtmotivin e jetes se saj. Per nje intelektuale dhe artiste te rralle si ajo. Natyrisht dua te jem mirenjohese per njerezit qe e ndihmuan Irenen ne keto vite te veshtira.
Irena qofsh e parajses!

Ceremonia mortore neser ora 11.00 tek Kisha e Shen Sotirit(tek Parku “Rinia”.

Le ta percjellim se bashku Irenen tone!

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *