Monumenti i Pavarësisë, i shkatërruar dhe i braktisur

Monumenti i Pavarësisë, i shkatërruar dhe i braktisur

Ky është simboli i 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Duhej të ishte një monument i cili do të bënte këdo që e shihte, krenar për vendin e tij.

Por sot, situata e Monumentit të Pavarësisë është e tillë, që nuk të bën aspak krenar për gjendjen në të cilën ka përfunduar. Përkundrazi, ky monumenti i shkatërruar, është prova që shqiptarët nuk janë aq patriotë sa duhet.

Monumenti është shndërruar shpesh herë në objekt grabitjesh, edhe pse ndodhet në qendër të Tiranës. Për të ngritur këtë monument, janë investuar rreth gjysmë milioni euro, por sot ai është shkatërruar dhe është braktisur tërësisht.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *