Mbi 40 mijë kosovarë në radhë për të kaluar në doganën e Morinës

Mbi 40 mijë kosovarë në radhë për të kaluar në doganën e Morinës

Edhe këtë fundjavë gushti, që në orët e para të mëngjesit nga ora 04:00 deri në 07:00 mbi 20 mijë automjete me mbi 40 mijë qytetarë kosovarë kaluan doganën e Morinës për të pushuar në Shqipëri.

Në doganë pavarësisht fluksit të lartë nuk pati pritje të gjata, ndërsa policia kufitare ka rritur numrin e punonjësve.

Nisur nga fluksi i lartë dhe kolona e mjeteve përgjatë gjithë Rrugës së Kombit, policia kufitare dhe ajo rrugore po punojnë për të përballuar fluksin.

Policia iu bën apel drejtuesve të mjeteve për zbatim të rregullave të qarkullimit rrugor.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *