Malltezi: Qeveria kërkon të kafshojë mushkëritë tona për milionat e Besnikut të Partisë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyre për të mërkuren diskutimin për tre referendumet e propozuara nga Partia Demokratike kundër ndërtimeve të Parku i Liqenit.

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, shkruan në rrjetin e tij social, ne këtë diskutim, përfaqësuesit e qeverisë kërkon të shkatërrojnë Parkun e Liqenit për interesat e Besnikut të Partisë.

“Ne KQZ. Babezia per parate po ju erreson syte qeverise. Per hater te milionave te besnikut te partise perfaqsuesit e qeverise jane dakort te kafshohen mushkrite tona dhe nuk pranojne as te lejojne qytetaret te shprehen ne nje referendum.”-shkruan Malltezi.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *