Ja çfarë shkruajtën shqiptarët në fletët e votimit

Ja çfarë shkruajtën shqiptarët në fletët e votimit

Në zgjedhjet e 25 qershorit pati rreth 30 mijë vota të pavlefshme, që janë hedhur në kutitë e votimit qëllimisht ose janë plotësuar gabim.
“Panorama” sjell disa vota të çuditshme, që janë bërë të pavlefshme qëllimisht nga votuesit në shenjë proteste të mungesës së një alternative përfaqësuese për ta.

Kështu, njëra prej tyre shkruante “Same shit”, që do të thotë në shqip “Një m*t jeni të gjithë”.

Gjithashtu, kishte edhe vota të tjera me mbishkrime si “Maskarenj”, “Duam një femër në pushtet dhe “Për Lokun”.

vo4

vo3

vo

vo1

Category Vendi

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *