Fotoja që ka shkaktuar zemërim dhe revoltë në rrjetet sociale

Qeveria Rama e ka treguar se kur vjen puna për të vendosur gjoba, ajo nu pyet as për të varfërit që vuajnë për bukën e gojës dhe as për të moshuarit që mundohen për të shitur disa perime të kultivuara vetë.

Kjo foto e kësaj të moshuare që po i sekuestrohet malli, është shpërndarë masivisht në rrjetet sociale nga njerëz që janë zemëruar me masat e rrepta të shtetit në luftën kundër informalitetit.

Shumë prej komentuesve shprehen se ka peshq shumë herë më të mëdhenj për të kapur, se sa kjo gjyshe që ka dalë për të shitur qepë të njoma dhe sallatë në trotuar.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *