Emigrantët, Çuko: Mund të futen edhe terroristë

Shërbimet sekrete dhe Policia e Shtetit po monitorojnë rreptësisht kufirin për të shmangur infiltrimin e elementëve terroristë së bashku me emigrantët sirianë që ndodhen në kufirin grek. Arben Çuko, anëtari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, konfirmon se nga të dhënat e marra prej këtyre institucioneve deri më tani situate është nën kontroll.

“Përsa i përket rrezikut të infiltrimit të këtyre militantëve të çmendur të ISIS unë mendoj se strukturat tona të policisë dhe SHISH i kanë kapacitetet për të mbajtur nën kontroll dhe për të realizuar procesin e verifikimit, pasi mund të kemi edhe ndonjë të infiltruar” tha ai për Report TV.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *