Bulevardi i ri/ Banorët sërish në protestë: Jemi pranë mosbindjes civile

Banorët që preken nga prishja e banesave tek Stacioni i Trenit, kanë zhvilluar sot një takim me kryetarin e Bashkisë Erjon Veliaj. Por ky takim nuk ka arritur të gjejë një zgjidhje.

Ata thanë se janë pranë një mosbindje civile, dhe se do t’i mbrojnë banesat e tyre nga prishja me çdo kusht.

Qytetarët kanë protestuar sërish para institucionit të Bashkisë në kërkim të një zgjidhje për strehimin dhe dëmshpërblimet.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *