Atentat me eksploziv ndaj presidentit të ekipit të Kamzës. Ja detajet që zbardh policia

Atentat me eksploziv ndaj presidentit të ekipit të Kamzës. Ja detajet që zbardh policia

Presidentit të ekipit të futbollit të Kamzës Naim Qarri i është bërë një atentat me eksploziv në zonën e Bathores.

Në makinën tip ‘Hummer’ të Qarrit ishte vendosur një sasi eksplozivi.

Burime zyrtare nga policia thanë se në makinën e Qarrit është vënë një sasi eksplozivi që kishte shpërthyer duke dëmtuar mjetin.

Ja çfarë thotë Policia e Tiranës:

Më datë 21.08.2017, rreth orës 20:30, në numrin e emergjencave 112, ka ardhur një telefonatë për një shpërthim në zonën e Bathores.

Menjëherë janë nisur Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 5, të cilët kanë konstatuar automjetin e markës “Hummer”, në pronësi të shtetasit N. Q., të dëmtuar në pjesën e parme.

Nga hetimet paraprake është mësuar se dëmtimi i këtij automjeti ka ardhur si pasojë e një sasie të vogël eksplozive të vendosur në pjesën e përparme të saj.

Gjatë kohës së shpërthimit automjeti ka qenë i parkuar.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e autorëve dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *