Ambasada amerikane: Ja lehtësirat e reja për të marrë një vizë

Ambasada amerikane: Ja lehtësirat e reja për të marrë një vizë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, ka shpërndarë një lajm shumë të mirë për të gjithë ata shqiptarë që duan të shkojnë në Amerikë.

Në njoftim thuhet se nëse dëshironi të udhëtoni në SHBA për turizëm, atëherë procedura e marrjes së vizës është mjaft e lehtë, dhe nuk aht më e nevojshme garancia.

Ja njoftimi i plotë i ambasadës:

‘Po planifikoni pushimet në SHBA? Po aplikoni për vizë? Ju nuk keni nevojë të paraqitni një garanci në intervistën tuaj për vizë turistike! Pasaporta juaj dhe fleta e konfirmimit të formularit DS-160 janë gjithçka na nevojitet në intervistën tuaj. Kini parasysh që vendimet nuk bazohen tek dokumentet; bazuar në intervistën tuaj, oficeri konsullor do të vendosë nëse ju kualifikoheni për vizën. Si zakonisht, do t’u përgjigjem me kënaqësi pyetjeve tuaja mbi vizat sot dhe gjatë javës!
a4

a3

a2

a1

Comments

Ne i duam komentet

1 Comment

  1. May 27, 09:41 #1 Xhavit Huta

    Jam oficer ne pension te parakohshem, vjec 62. Banore ne Tirane. Kam deshire qe te beje nje vizite ne Amerike vetem per te shuar kureshtjen e per te pare, nuk kam kushte dhe mundesi per te qendruar atje

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *