Tashmë përmes “Messenger” ju mund të dërgoni edhe para

Aplikacioni “Messenger”, ka shtuar një mundësi e re, me anë të së cilës ju mund t’i dërgoni para miqve tuaj.

Për të dërguar paratë duhet të ndiqni këto hapa:

1. Filloni një bisedë me një mik
2. Klikoni në butonin $ dhe shtypni sasinë që dëshironi të dërgoni.
3. Klikoni opsionin ‘Pay’ në anën e djathë lart dhe shtoni kartelën debit që të dërgoni para.

Për të marë paratë:

1. Hapni bisedën nga miku juaj
2. Klikoni ‘Add Card’ në mesazh dhe shtoni kartelën tuaj debit që të pranoni paratë për herë të parë.
Paratë që dërgoni transferohen menjëherë. Mund të marrë 1-3 ditë pune që të jenë në dispozicion në bankë, njësoj si me depozitat e tjera.
Për momentin, kjo veçori është në dispozicion vetëm për Amerikë, por së shpejti do të përhapet edhe më gjerë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *