Ky është teloni i preferuar i terroristëve të ISIS

“Nokia 105” janë telefonat më të përdorur nga terroristët e ISIS-it.

Në bazë të raporteve të organizatave ndërkombëtare, ka rezultuar se ky lloj telefoni gjen përdorim shumë të gjerë tek terroristët, pasi ato janë shumë të thjeshtë për tu montuar në bombat.

“Nokia 105”, e sidomos ata me dritë sipër, sipas një kërkimi amerikan janë gjetur në disa vende ku terroristët nuk kanë mundur të realizojnë dot shpërthimet. Një tjetër arsye është se kushtojnë shumë lirë dhe bateria e tyre mban për një kohë të gjatë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *