Hakerët shqiptarë sulmojnë faqen franceze

Një grup hakerash shqiptarë në bashkëpunim me ata marokenë kanë sulmuar faqen e televizionit francez “Canal Plus”.
Në porosinë që kanë lënë pas sulmit të faqes zyrtare, hakerët kanë thënë se me këtë sulm nuk kanë pasur qëllim që të bëjnë dëme, por të dërgojnë një mesazh tek bota.

Përgjegjësinë për sulmin e ka marrë grupi “AMAR ^ SHG”, të prezantuar si hakerë nga Maroku dhe Shqipëria. Për t’u kundërpërgjigjur ndaj sulmeve në Siri, ky grup i hakerëve edhe më herët ka sulmuar faqe, kryesisht të Afrikës së Jugut.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *