Google publikon YouTube Gaming

Gjiganti Google ka publikuar sot aplikacionin YouTube Gaming, një aplikacion për lojra, e cila do të jetë e disponueshme për iOS dhe Android fillimisht në Kanada, Irlandë, Australi dhe Zelandën e Re.

Ky shërbim do të ketë përparësi për përdoruesit e Android, të cilët mund të shohin video të YouTube Gaming në një dritare më të vogël, teksa përdorin aplikacionin. Kompania bëri të ditur edhe disa ndryshime për dizajnin e faqes së web-it duke shtuar edhe një “Live tab” dhe faqe të reja për menaxhimin e lojrave dhe kanaleve që ndiqni. Edhe pse aplikacioni YouTube Gaming mund të mos duket aq e rëndësishme sa vetë faqja e web-it, kjo i shton shumë përfitime komapisë kur vjen puna tek videot dhe lojrat në celularët smartphone.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *