Tag "zyrtaret"

Landfilli i Gjegjanit, përvetësuan 35 milionë lekë, arrest me burg për 5 zyrtarët

Gjykata e Elbasanit bazuar në kërkesën e Prokurorisë, ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për 5 zyrtarë të Njësisë Administrative Gjegjan, të dyshuar për “Shpërdorim detyre”, “Falsifikim dokumentesh”

Provokon Manjani: Të lënë mandatin zyrtarët që u doli emri si problematikë me drejtësinë

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, gjatë një interviste dhënë për gazetarin Aleksandër Furxhi, në emisionin Kapital në Vizion Plus është shprehur se të gjithë zyrtarët që u doli emri në

Lista/ 49 zyrtarët që nuk kanë plotësuar formularin e dekriminalizimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi sot listën e të gjithë zyrtarëve që i janë nënshtruar ligjit për dekriminalizimin, duke plotësuar paraprakisht formularin. Formularin e kanë plotësuar plot 1530 zyrtarë, përfshirë

Në shkelje të ligjit, makinat zyrtare shopping të dielën (Foto)

Në shkelje totalisht me ligjin, qeveritarët përdorin makinat zyrtare për shopping gjatë fundjavës. Fotoja që shikoni është dërguar nga Kosova. Makinat zyrtare e kanë të ndaluar të qarkullojnë ditët e

Modeli i LSI në pushtet: Lojëra seksuale në zyrë gjatë orarit të punës (VIDEO)

Prefencat seksuale nuk duhen paragjykuar për asnjëri, por ajo që përbën shkelje dhe problem janë veprimet seksuale që bëhen gjatë orarit të punës në zyrat e shtetit. Ndërkohë që jashtë

Zyrtarët amerikanë: Kemi vrarë 6 000 ushtarë të ISIS

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e saj po e vazhdojnë luftën kundër organizatës terroriste ISIS në Siri dhe në Irak. Zyrtarët amerikanë kanë thënë se gjatë bombardimeve kanë

Elbasan, arrestohen zyrtarët e një komune për shpërdorim detyre

Uniformat blu të Elbasanit kanë arrestuar në flagrancë kryetarin e Këshillit të Komunës Rrasë A.Daullja 47 vjeç dhe sekretarin e këtij këshilli B.Paja 50 vjeç për akuzën e shpërdorimit te

EULEX-i heton zyrtarët e tij nën dyshimet për korrupsion

Misioni i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, pohon se është duke hetuar dyshimet se zyrtarë të tij mund të kenë marrë para në këmbim të lirimit të disa të

10 zyrtarët e arrestuar, Shpend Ahmeti: Ne bashkëpunuam me Prokurorinë

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka organizuar një konferencë për media menjëherë pas arrestimeve që kanë ndodhur sot në komunë. Pavarësisht se sipas prokurorisë hetimet kanë nisur vitin e shkuar,

Zyrtarët nuk do të përfitojnë më kredi të buta për strehim

Pas konstatimit të abuzimeve me skemën e kredive të buta për strehim, Ministria e Zhvillimit Urban kërkon që asnjë zyrtar të mos përfitojë nga këto kredi. Vendimi që u ndalon

Abuzimet, Prokuroria çon për gjykim 5 ish-zyrtarët e Ministrisë së Punës

Prokuroria e Tiranës dërgon për gjykim 5-ish zyrtarët e Ministrisë së Punës të cilët akuzohen për abuzim me tenderin e aktivitetit për festën e 1 majit 2010. Prokuroria e Tiranës,