Tag "zyrtar"

Dështon dekriminalizimit! Të gjithë në kuvend dalin me “biografi të pastër”!!

Pasi ka administruar informacionet mbi gjendjet gjyqësore për të gjithë funksionarët që kanë dorëzuar formularët e vetëdeklarimit, Kuvendi i Shqipërisë i ka bërë publike të dhënat, duke nënvizuar se asnjë

Xhesika Ndoj “prezanton” zyrtarin e shtetit që e ka të dashur (Foto)

Ajo ka deklaruar edhe më parë se tashmë është e dashuruar me një person i cili punon në instancat shtetërore. Por këtë herë këngëtarja Xhesika Ndoj ka postuar një foto

Dekriminalizimi: Zbardhet lista e zyrtarëve që duhet të vetëdeklarohen

Zyrtarët e lartë të shtetit duhet të vetëdeklarohen në përputhje me detyrimet që rrjedhin nga ligji për dekriminalizimin. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta urdhëroi dje ngritjen e strukturës, ku do

Zyrtare, Vuçiç nuk vjen në Shqipëri, nesër takon zyrtarin britanik

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç nuk do të vijë në Shqipëri për ndeshjen Shqipëri-Serbi. Vuçiç nesër do të takohet me zyrtarin britanik Philip Hammond, me të cilin pas takimit ka edhe

OSBE pranon ekzistencen e raportit: Nuk është qëndrimi ynë zyrtar

OSBE pranoi zyrtarisht ekzistencën e raportit të publikuar në media online për lidhjet kriminale të politikanëve. “Prezenca e OSBE në Shqipëri është njohur me botimin, të paautorizuar, të disa pjesëve

Obama autorizon dërgimin e avionëve për misione survejimi në Siri

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë thotë se Presidenti amerikan Barak Obama ka autorizuar fluturime survejimi mbi Sirinë. Zyrtari tha mbrëmë vonë se zoti Obama nuk ka miratuar

Qëllohet me raketë avioni Malajzian, 295 të vdekur

Pak muaj pas zhdukjes së avionit Boeing 777-2H6 të “Malaysia Airlines”, një tjetër avion i kësaj kompanie është rrëzuar sot në Ukrainën Lindore. Avioni tip Boeing 777 ishte nisur nga

Basha zyrtarit suedez: Mbështesni Shqipërinë për statusin kandidat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Drejtorin e Përgjithshëm për Çështjet Politike në Ministrinë e Jashtme suedeze, z.Torbjörn Sohlström, të cilit i kërkoi të mbështesë Shqipërinë për marrjen

Meksikë, arrestohet zyrtari për lidhje me bandat

Një zyrtar i partisë në pushtet është arrestuar në Michoacan, pasi dyshohet për lidhje me bandat kriminale. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e Prokurorit të Përgjithshëm. Jezusi Reyna

Greqia me qëndrim zyrtar për vrasjen e shqiptarit në burg

Pas ngjarjes së ndodhur në burgun e Malandrinos në Greqi, ku një shqiptar i dyshuar për vrasje u torturua deri në vdekje, ka ardhur edhe reagimi i Ministrisë së Drejtësisë

KLSH padit një zyrtar të lartë të Ministrisë së Shëndetësisë

Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në prokurori drejtorin e Drejtorisë së Planifikimit Financiar në Ministrinë e Shëndetësisë, në cilësinë e përgjegjësit për zbatimin e projektit “Modernizimi i sistemit shëndetësor

Princi George, në prill realizon vizitën e parë zyrtare

Kur të mbushë 9 muajsh, princi George do të përballet me udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë Britanisë së Madhe. Do të shkojë bashkë me babin William e mamin

Krasniqi: Raporti im me Thaçin, zyrtar

Kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi ka deklaruar se marrëveshja në mes Kosovës dhe Serbisë është e keqe dhe vështirë se do të realizohet. Duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve, kreparlamentari

Çeki, pranga disa zyrtarëve

Mediat në Pragë, kanë njoftuar se policia çeke ka arrestuar drejtorin e zyrës së kryeministrit të Çekisë, Petr Necas dhe disa individë të tjerë gjatë bastisjeve të kryera të mërkurën

Kosovë, bilanci zyrtar i Luftës: 11 840 të vrarë

Katërmbëdhjetë vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë vijnë shifrat zyrtare mbi pasojat e këtij konflikti të përgjakshëm. “Krimet e Serbisë në Kosovë 1998-1999”, “Krimet e Serbisë ndaj fëmijëve në

Moore: KQZ të jetë e balancuar

Brenda pak ditësh, zyrtari i lartë amerikan, Jonathan Moore, ka ripërsëritur edhe njëherë se KQZ-ja duhet të jetë e balancuar dhe pa ndikime nga politika. Duke iu përmbajtur gjendjes në