Tag "zyres"

Naço shkarkon kreun e Zyrës së Përmbarimit në Vlorë

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço shkarkoi sot nga detyra kryetaren e Zyrës së Përmbarimit në Vlorë, Algerta Fejzulla. Mësohet se Algerta Fejzulla u arrestua ditën e shtunë për akuzën e

Strazimiri: Dhunimi i zyrave të PD në Mat, fragment i klimës së terrorit

Deputeti i PD, Gent Strazimiri, në një deklaratë për mediat është shprehur se zyrat e Partisë Demokratike në Mat, janë dhunuar, janë thyer, janë bastisur mbrëmë në darkë, dhe se

Aksident në Bulqizë, një i vdekur dhe 3 të plagosur

Një aksident i rëndë i ndodhur pasditen e sotme në vendin e njohur si Qafa e Buallit në Bulqizë, ka shkaktuar vdekjen e një personi dhe plagosjen e 3 të

Lushnjë, arrestohet specialistja e zyrës ekonomike

59-vjeçarja Oksana Liko, specialistja e zyrës së ndihmës ekonomike, është arrestuar sot nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. Sipas burimeve të policisë në zyrën e saj janë sekuestruar 185 karta

Serbi, dorëhiqet shefi i zyrës për Kosovën

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin, njoftoi se do të paraqesë dorëheqjen me shkrim si drejtor i zyrës së qeverisë së Serbisë për Kosovën. Ai