Tag "zyra"

Grushti i shtetit, bastisen zyrat e 44 kompanive në Stamboll

Policia turke ka bastisur zyrat e 44 kompanive dhe po kërkon arrestimin e 120 drejtuesve të tyre, në kuadër të hetimit mbi grushtin e dështuar të shtetit të muajit të

Çimka te Tahiri, thellohet misteri. Zyra e ministrit nuk mbikëqyret me kamera

Hetimet se kush ishte personi që ka vendosur çimkën përgjuese te zyra e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri duket se po hasin vështirësi. Ministria e Brendshme nuk disponon pamje filmike

Berisha: Në zyrën e Saje qorrit gjendet një çimkë!

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish-Kryeministri i vendit, Sali Berisha, shkruan se në zyrën e Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, është gjentur një çimkë përgjuese. Sipas Berishës, dyshimet

Rama i mbyll gojën Topit, Veliaj i jep FRD-së ish godinën e PD-së

Prej disa muajsh Bamir Topi është në koalicion me PS-në Dhe Edi Ramën, por një koalicion i cili ka një serë problemesh. Kështu të paktën ka dëshmuar disa here vetë

Vidhte zyrat e shtetit, arrestohet Gogoli

Policia e Durrësit ka arrestuar shtetasin Eduart Gogoli, i akuzuar për një seri vjedhjesh në institucionet shtetërore. Gogoli, në periudha të ndryshme, duke filluar nga data 24 janar 2016, në

Nostalgjia e Koço Kokëdhimës për komunizmin (Foto)

Duket se deputeti socialist, Koço Kokëdhima ka nostalgji të madhe për kohën komuniste. Kjo gjë dëshmohet nga zyra e tij, ku ka varur një sërë kornizash të cilat rekalmojnë kopertina

Pako të dyshimta pranë zyrës së Merkelit, policia izolon ndërtesën (Foto)

Zyra e kancelares gjermane, Angela Merkel është mbyllur, pasi punonjës të sigurisë gjetën pako të dyshimta. Mediat e huaja kanë publikuar foton e katër kutive postare me ngjyrë të verdhë,

4 ditë të bllokuara, rihapen sot zyrat e shpërndarjes së pasaportave

Ditën e sotme rihapen zyrat e shpërndarjes së pasaportave në komisariatet e policisë të cilat u mbyllën nga mesdita e 31 dhjetorit. Shkak për këtë pezullim të përkohshëm, u bë

Rama firmos 4 milionë dollarë për zyra e fasada

Jo pak por 4 milione dollare jane programuar nga qeveria qe te perdoren per rikonsuksionin e disa institucioneve. Keshtu për ambientet e Presidencës do të shkojnë 15 milionë lekë. 35

Sportelet e bashkisë nuk punojnë, qytetarët shajnë Veliajn

Janë të shumtë qytetarët që I drejtohen zyrës së Bashkisë së Tiranës për të zgjidhur ndonjë hall por për këtë I duhet të presin gjatë. Kjo për faktin se për

Buxheti 2016 shkon për rregullime zyrash

Nga 600 milion dollarë që jep buxheti i shtetit për investimet publike, 10% e kësaj shume do të shkojë për blerjen e pajisjeve të zyrave dhe kompjuterëve për administratën. Në

Plas grushti në zyrat e OSHEE-së

Punonjësit e OSHEE u tronditën kur panë duke u rrahur dy punonjës të një agjencie të kontraktuar për t’u garantuar atyre sigurinë. Dy policë privatë të kompanisë “Ndreu Security” janë

Ja kush janë 3 shqiptarët që punojnë në zyrat e CERN-it

Data 3 Qershor 2015 ka hyrë në histori si dita kur zyrtarisht filloi revolucioni i fizikës me goditjen rekord të grimcave me një energji prej 13 miliardë elektronvolt (13 TeV).

Aksioni kundër informalitetit, ja zyrat e QKR-së në Tiranë (foto)

Pas paralajmërimit të qeverisë për të nisur më 1 shtator aksionin kundër evazionit fiskal dhe informalitetit, bizneset janë dyndur para zyrave të QKR-së në Tiranë. Ata duan t’i shpëtojnë sanksioneve

Radhë për pasaporta në Shkodër/ Shkelet urdhri, zyra qëndron mbyllur

Edhe pse Ministria e Brendshme ka njoftuar të premten se, zyrat e shpërndarjes së pasaportave biometrike do të jenë të hapura edhe ditën e shtunë për t’iu ardhur në ndihmë

Kosova në Kombinat: Zyra ime do të jetë në shërbim të qytetarëve

Halim Kosova, kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Tiranës, ka mbyllur sot në Kombinat fushatën për zgjedhjet e 21 qershorit. Kosova u ka premtuar banorëve të Kombinatit, se do

Dhunohen zyrat e PD në Shkoder, Çobaj: Prapavijë politike

Zyra elektorale e Partisë Demokratike në Shkoder është dëmtuar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Fermentim”, në periferi të qytetit të Shkodrës. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat e policisë,

ERIONI, tjeter hap FALS..! Koment nga Julian DEDA

Lali (“lali”, term urban per te personifkuar nje njeri babaxhan) Eri, humbi bastin e pare me premtimin per nje fushate qytetare, ndersa sulmoi Halim Kosoven per kliniken private, per ate

Mbyllet shërbimi në zyrat e gjendjes civile, po punohet për lista e votuesve

Përgatitjet për listat zgjedhore kanë bërë që sot të mos ofrohet shërbimi i gjendjes civile për qytetarët. Sipas njoftimit të Drejtorisë së Gjendjes Civile, në këto zyra po punohet për

Duma: Do hapim 5 zyra të reja në shërbim të qytetarëve

Kandidatja e djathtë për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma, vizitoi lagjet pranë zonës së plazhit ku banorët vuajnë prej vitesh papunësinë, mungesën e infrastrukturës si dhe neglizhencën e autoriteteve publike.

Banorët e Marinzës protesta para zyrave të “Bankers”

Banorët e fshatit Marinzë kanë protestuar mëngjesin e sotëm para zyrave të kompanisë “Bankers”. Banorët shprehen se që pas shpërthimeve të puseve të naftës, jetesa e tyre është bërë e

Ndihma ekonomike, e vetmja mundësi tek zyrat e punës (FOTO)

Papunësia dhe varfëria ka bërë që qindra qytetarë t’i drejtohen zyrave të punës për të marrë një vertetim papunësie, si e vemtja rrugë për të përfituar ndihmë ekonomike. Ndihma ekonomike

Dhunohen zyrat e PD-së Elbasanit, goditje e frymëzuar nga politika

Godina e Partisë Demokratike në Elbasan është dhunuar mbrëmë, dyert e të gjithë ambjenteve janë shqyer dhe zyrat janë bastisur. Ky është një rast i përsëritur i dhunimit të zyrave

Kuçovë, grabitet zyra e regjistrimit të pasurive

Zyra e regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në qytetin e Kuçovës është vjedhur gjatë natës së të martës. Blutë e Beratit bëjnë me dije se persona të paidentifikuar kanë vjedhur

Gjika nga spitali: Prokuroria veproi me skenar për të hapur zyrën me forcë

Për kryebashkiakun e Vlorës Shpëtim Gjika, hapja e zyrës së tij me forcë nga ana e prokurorisë ka qënë një komplot që është bërë ndaj tij. Pak orë pasi prokuroria

Prokurorët hapin me forcë zyrën e Gjikës, sekuestrojnë lejet e ndërtimit

Mesa duket prokurorët e Vlorës nuk kanë pritur deri sa kryebashkiaku Gjika të dalë nga spitali për të hapur zyrën e tij. Në këtë mënyrë, pasi kanë shkuar disa herë

Gjika merr çelësin në spital, lë prokurorët jashtë zyrës së tij

Ka dështuar edhe një herë tjetër tentativa e prokurorëve të Vlorës për të hyrë në zyrën e Shpëtim Gjikës. Kryebashkiaku aktualisht ndodhet në një spital privat në Tiranë ndërkohë që

Nikolla tender 1.1 mln dollarë për rikonstruksion zyrash?

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, i përfshirë në debate të ashpra dje në Parlament, ka deklaruar ndër të tjera se Ministria e Arsimit ka firmosur para dy ditësh një tender

Paranoja Rama. Kontroll i dyfishtë për dikasteret, sidomos të LSI

Duket se nuk ia ka shumë besën të tijëve kryeministri. Ai ka krijuar në kryeministri zyra të posaçme përgjegjëse për çdo ministri. Në bazë të një sistemi raportimi të dyfishtë

Kina ngushton zyrat. Jo më shumë se 54 m/katror

Jo më shumë se 54 metra katror zytë! Kështu ka urdhëruar presidenti i  Kinës. Ministrat dhe guvernatorët e provincave nuk do të kalojnë këtë sipërfaqe. Ndërsa zëvendës ministrat, zëvendësguvernatorët etj