Tag "zyhdi dajti"

U akuzua për shpërdorim detyre, Gjykata shpall të pafajshëm ish-kreun e INUK, Zyhdi Dajti

Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshëm ish-kreun e INUK, Zyhdi Dajti. Ky i fundit u akuzua për shembjen e një vile me leje në Golem. Sipas gjykatës, fakti penal

Prokuroria: 1 vit burg për ish-kreun e INUK, Zyhdi Dajti

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot pretencën për ish-kreun e Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, Zyhdi Dajti. Organi i akuzës ka kërkuar 1 vit burg për Dajtin me akuzën për “shpërdorim

Shpërdorimi i detyrës, Prokuroria kërkon 3.5 vite burg për ish-kreun e INUK

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot dënimin me 3.5 vite burg të ish-kreut të Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, Zyhdi Dajti, i akuzuar për shpërdorim detyre. Prokuroria kërkon gjithashtu që Dajti

Zyhdi Dajti: S’kam asgjë për t’u trembur e për të fshehur

Kryeinspektori i Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, Zyhdi Dajti thekson se do të vijojë betejën për të vendosur në vend drejtësinë dhe dinjitetin, pasi siç thekson ai nuk ka asgjë për

Zyhdi Dajti: Jam me Rilindjen, nuk e di pse më akuzojnë

Ndonëse mbrëmjen e djeshme u lëshua masa e arrestit për kreun e inspektoratit Kombëtar Urbanistik, Zyhdi Dajtin, ai ka deklaruar se nuk ka marrë asnjë shkresë zyrtare. Dajti i është

PD: Rama mbron zyrtarin e tij, nuk arrestohet Zyhdi Dajti

Deputeti Halimi denoncon standartin e dyfishtë të Kryeministrit dhe urdhërin e tij politik ndaj policisë për të mos zbatuar vendimin e drejtësisë. Deklarata e plotë: Partia Demokratike dënon me forcë