Tag "zvicres"

Ja se çfarë veprimi human ka bër Xherdan Shaqiri

Futbollisti me origjinë shqiptare që luan për kombëtaren e Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka përmirësuar sot ndjeshëm imazhin e tij publik. Futbollisti që aktivizohet në Premier League me skuadrën e Stoke

Pas Torinos dhe Veronës në garë për Gashin futet edhe Fiorentina

Pas skuadrave të Torinos dhe Veronës në garën për të marrë shërbimet e 27-vjecarit Shkëlzen Gashi ka hyrë edhe Fiorentina. Sulmuesi shqiptar i cili ka pak hapësira te Baseli në

Ky është vendi më i bukur në botë (Foto)

Vendi pitoresk në Alpet e Zvicrës Ascher, ka qenë gjithmonë një destinacion i bukur për turistët. Por nga 27 tetori i këtij viti ai është edhe “zyrtarisht” vendi më i

Ambasada e Zvicrës kishte zaptuar trotuaret në Tiranë (Foto)

Ambasada e Zvicrës në Tiranë me sa duket gjendet mes subjekteve që kishin zaptuar trotuaret në Tiranë. Ndërkohë që Bashkia vazhdon operacionin për lirimin e trotuareve, vijnë këto foto që

Ekstradohet drejt Zvicrës një shtetas turk, kërkohej për trafik droge

Interpol Tirana ekstradoi sot drejt Zvicrës shtetasin turk Ali Riza Gurbuz, 57 vjeç, i kërkuar nga drejtësia zvicerane, për veprën penale të trafikimit të lëndëve narkotike. Mësohet se ky shtetas

Noyzi është mik me yjet e Zvicrës, Shaqirin e Mehmetin (Foto)

Reperi i famshëm shqiptar, Noyzi duket se i ka miq të mirë yjet e kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqirin, Admir Mehmetin dhe futbollistin tjeter shqiptar, Pajtim Kasamin. Të paktën kështu

Behrami: Ky është pasioni i Zvicrës

Valon Behrami u shpreh tejet i lumtur me fitoren e Zvicrës ndaj Ekuadorit, teksa lëvdatat për paraqitjen e tij ishin të pafund. Mesfushori mitrovicas i Përfaqësueses së Zvicrës, Valon Behrami,

Shqiptarët e bashkuar të Zvicrës

Shaqiri, Xhaka, Behrami, Xhemaili e Mehmedi treguan se është diçka që i dallon ata nga të tjerët te Përfaqësuesja e Zvicrës. Futbollistët shqiptarë të Përfaqësueses së Zvicrës po tregojnë se

Shqiptarët e Zvicrës në Botëror me nga 22 fanella

Valon Behrami, Blerim Xhemaili, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri e Admir Mehmedi, do të jenë shqiptarët që do të përfaqësojnë shtetin helvetik në Kampionatin Botëror që nis më 12 qershor. Pesë

Arratiset shqiptari nga burgu i Zvicrës

Një shqiptar është arratisur nga një burg në Zvicër. 25 vjeçari është larguar nga dhomat e paraburgimit, një kontejner në Liestal, kantoni Baselland, ku ndodhej në hetim, nën akuzën e

BE paralajmëron sanksione ndaj Zvicrës

Bashkimi Europian paralajmëroi sanksione të mundshme kundër Zvicrës, pasi referendumi për kufizimin e emigracionit në vend bie ndesh me marrëveshjen e qarkullimit të lirë të njerëzve brenda bllokut. Berna zyrtare