Tag "zvicren"

Anglia thyen Zvicrën 2-0

Anglia ka fituar 2-0 kundër Zvicrës ku heroi i “Tre Luanëve” ishte Danny Welbeck. Goli i pare erdhi në minutën e e 59 ndërsa i dyti në sekondat e fundit

Anglia mposht Zvicrën e shqiptarëve

Anglia ka shënuar fitore 2:0 kundër Zvicrës me hero Danny Welbeckun. Përfaqësuesja e Anglisë ka arritur të triumfojë në sfidën e vështirë në udhëtim kundër Zvicrës. Anglezët triumfuan 2:0 kundër

BE nuk e negocion lëvizjen e lirë me Zvicrën

Duket se Bashkimi Evropian përfundimisht do t`i thotë jo negociatave me Zvicrën për modifikimin e marrëveshjes püpër lëvizje të lirë. Shefja e politikës së jashtme të BE-së Catherine Ashton në

Cana: Bëjmë tifo për Zvicrën në Botëror

”Le Matin”, gazeta frankofone zvicerane, ka intervistuar pas ndeshjes kapitenin e kuqezinjve, Lorik Cana, duke i kërkuar atij një analizë të humbjes 2-1 përballë helvetëve të Otmar Hitzfeld. Kapiteni i

Dëmtohet Berisha, mund të mungojë me Zvicrën dhe Qipron

Kombëtarja Shqiptare rrezikon të humbasë Etrit Berishën për dy ndeshjet e fundit eliminatore të botërorit kundër Zvicrës dhe Qipros. Sipas mediave italiane, portieri i Lazios që e ndoqi nga bankina