Tag "zviceriane"

Gazeta zvicerane “Blick”, gjatë kësaj jave do të shkruajë shqip

Gazeta zvicerane “Blick” ka befasuar lexuesit, duke u bërë me dije se gjatë javës, deri në ditën e ndeshjes Shqipëri­-Zvicër, do të ofrojë informacione edhe në gjuhën shqipe. “Gjatë tanë

Sadiku në “top 11” në kampionatin zvicerian

Sulumesi i kombëtares Shqiptare ishte protagonist aktiv në aksionin e golit të parë, për të realizuar personalisht të dytin, si dhe për të shërbyer asistin në golin e tretë të

Elina Duni shpallet këngëtarja më e mirë e xhazit

Ka nisur me mbarësi viti 2016-të për artisten shqiptare Elina Duni. Kjo pasi falë albumit të ri “Dallëndyshe”, Elina është renditur e para në klasifikimin e 10 artistëve dhe grupeve

Zvicerianët projektojnë të ndërtojnë një port jahtesh në Shqipëri

Sipërmarrësit zviceranë kanë në plan që të ngrenë një port jahtesh në Shqipëri. Nëse sheh hartën detare të bregdetit të Adriatikut, ka kaq shumë “xhepa erërash”. Që nga Italia e

Nishani pret zviceranen Maya Graf

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Kryetaren e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, zonjën Maya Graf, e cila viziton Shqipërinë në krye të një delegacioni parlamentar. Presidenti