Tag "zviceran"

Granit Xhaka futet në historinë e futbollit zviceran

Sulmuesi me origjinë kosovare që luan për fanellën e kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, ka thyer rekordin e Gokhan Inler dhe bëhet lojtari më i shtrenjtë në historinë e futbollit