Tag "zvernec"

Prokuroria sekuestron 89 hektarë në Zvërnec: U përfitua me dokumente false

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar 89 hektarë tokë në zonën e Zvërnecit, me vlerë rreth 110 milionë euro sipas çmimeve zyrtare, e dyshuar se është përfituar në mënyrë të paligjshme

Malltezi: Katastrofa e Zvërnecit, asnjë institucion s’mban përgjegjësi

Kreu i Departamentit të Mjedisit dhe Turizmit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi vizitoi zonën e ndotur të plazhit të Zvërnecit në Vlorë ku situata paraqitet dramatike. Sipas Malltezit, ndotja duket

Irritohet Mimi Kodheli: Ja katastrofa në Zvërnec (Foto)

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka reaguar në lidhje me katastrofën mjedisore në zonën e Zvërnecit në Vlorë. Ajo ka postuar disa foto nga kjo ndotje. “Disa ton naftë e

Ministria e Energjetikes reagon per puset e naftës në Zvërnec

Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka sqaruar aktivitetin e kërkimit të naftës në zonën e Zvërnecit. Sipas të dhënave zyrtare kompania San Leon Durrësi B. V është pajisur me leje

Zvërnec, rruga e prishur largon turistët, ankohen banorët

Të shkosh në plazh normalisht është një veprim relaksues, por të zgjedhësh për këtë Zvërnecin apo Plazhin e Vjetër, është një sfidë e vërtetë. Shkak është rruga e cila deri

Kroçera u shpëton jetën 2 peshkatarëve

E PËRDITËSUAR/Janë gjendur dy peshkatarët, që u zhdukën ditën e djeshme, teksa peshkonin afër Zvërnecit në Vlorë. Gëzim Bashllari dhe Fatmir Ismailaj janë gjetur rreth orës 7:30 të mëngjesit të