Tag "zv ministrin"

Rrëmbehet e torturohet deri në vdekje zv.ministri

I marrë peng dhe i rrahur për vdekje. Ky ka qenë fundi i zv.ministrit të Brendshëm bolivian, Rodolfo Illanes, i cili vdiq në duart e minatorëve grevistë. Zyrtari i lartë

Rama shkarkon zv.ministrin e Metës

Këshilli i Ministrave mori sot një vendim të rëndësishëm për lirim nga detyra. Kësisoj ai shkarkoi Dorian Duçkën, zëvendësministërin e Energjisë dhe Industrisë. Ky vendim i Këshillit të Ministrave ka

ILDKP gjobit zv/Ministrin Hila dhe deputetin Rakip Suli

Inspektori i Përgjithshëm i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, ka gjobitur me pesëdhjetë mijë lekë, zëvendësministrin e Mbrojtjes Dritan Hila dhe deputetin e Kuvendit Rakip Suli.