Tag "zv"

Baiden viziton Poloninë e Lituaninë në mbështetje të Ukrainës

Në Poloni dhe Lituani pritet të shkoj javën e ardhshme Xho Baiden në një përpjekje për të ulur frikën e dy vendeve aleate. Në njoftimin e bëre nga Shtepia e

Disa nga zv.ministrat që pritet rë emërohen javën e ardhshme nga qeveria!

Në fund të kësaj jave pritet të emërohen emrat e zv.ministrave në 16 dikasteret e krijuara. Në fillim të javës që vjen zv.ministrat përkrah ministrave pritet të nisin punën e

Policia e shtetit pa 2 zv/drejtorë, pritet të emërohen nga ministri i ri

Policia e Shtetit ndodhet aktualisht pa dy zv/drejtorë të Përgjithshëm nga 5 zëvendës drejtorë në total. Kjo situatë është krijuar pas dorëheqjes se Agron Kuliçajt dhe daljes në pension të