Tag "zotit"

Një grua padit homoseksualët në emër të “Zotit”

Një grua nga Nebraska ka ngritur padi shtatë-faqëshe të shkruar me dorë që sqaron në detaje padinë kundër të gjithë homoseksualëve në emër të “Zotit” dhe “të birit të tij,

“Muhamedi është biri i Zotit”, kështu na mëson sociologjia

Skandalet me tekstet mësimore janë bërë publike që para nisjes së këtij viti shkollor. Veç gabimeve ortografike dhe mësimet të gjërave negative për fëmijët, janë zbuluar edhe gabime në koncepte.

Noizy reagon pas aksidentit “Falë Zotit jam gjallë”

Fatmirësisht reperi i njohur Noizy nuk ka pësuar dëmtime nga aksidenti i mbrëmshëm. Ai ka postuar në Instagram një foto pas aksidentit të tij duke shkruar “Still Alive Love you

21 shtatori domethënës për Papën, dita kur iu dorëzua Zotit

Dita kur Papa Françesku ka vendosur të vizitojë Shqipërinë, është një ditë e shënuar dhe domethënëse edhe për vetë Papën ashtu si për të gjithë shqiptarët. Koordinatori i vizitës së

Si mund t’ju shpjegojmë fëmijëve ekzistencën e Zotit !

Zoti është një karakter kompleks për tu kuptuar edhe për të rriturit. Fëmijët duhet të kenë njohuri në lidhje me Zotin në një mënyrë të thjeshtë, që të mund të

Kënga më e re e Bleros, kushtuar Zotit

Në kuadër të albumit “Fiksimi im”, Blero, ka publikuar këngën e tij më të re, një ditë pas fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. Këngëtari ka vendosur që një