Tag "zot"

Lind foshnja me gjymtyrë të dyfishta, adhurohet si Zot

Ne West Bengal State te Indise ka ndodhur nje ngjarje e jashtezakonshme. Nje foshnje ka ardhur ne jete me kater duar dhe kater kembe. Pasi familjaret u informuan nga infermjerja

Britanikët besojnë më tepër te jashtëtokësorët se në Zot!

Anketa e zhvilluar në Mbretërinë e Bashkuar, zbuloi se banorët e këtij vendi më shumë besojnë tek ekzistimi i jashtëtokësorëve, sesa te Zoti. Anketa e kryer tek më shumë se

Ati i Shenjtë viziton qendrën ‘Betania’: Besimi në Zot na shpëton nga vuajtjet

Qendra ‘Betania’ në Bubq ka qenë ndalesa e fundit e Papa Franceskos në Shqipëri. Siç duket Fushë-Kruja ka qenë tokë e shenjtë dhe për Atin e Shenjtë. Me përulësinë që

Vogëlushi sirian para vdekjes: Do t’ia tregoj të gjitha Zotit

Kjo është një histori tejet e trishtuar, ashtu siç është e lufta në Siri. Një luftë me dhimbje e me humbje të mëdha. Djaloshi, ashtu si shumë bashkëmoshatarë të tij,

Berisha: Zot ruaje Shqipërinë nga Edvin Rama

“Eureka (e gjeta): Fajin e ka Hollivudi! Fajin për imazhin e Shqipërisë e ka Hollivudi”. Me këto fjalë e nis komentin e tij ish-Kryeministri Sali Berisha, duke thënë se kjo