Tag "zonja"

Rriste kanabis në oborrin e shtëpisë, arrestohet 57 vjeçarja nga Korça

Një zonjë në fshatin Pirg të Korçës është arrestuar nga Policia. Ajo quhet Firenca Dulellari dhe është 57 vjeçe. Arrestimi erdhi pasi Policia i kontrolloi shtëpinë dhe i gjeti 2.2

Kjo është zonja e parë e shtetit që nuk ngopet me seks

I shoqi fitoi zgjedhjet në dhjetor të vitit të shkuar, duke u shpallur president i Argjentinës, por e shoqja po fiton gjithmonë e më shumë vëmendje në mediat e vendit.

Taksisti këshillon Erionin. “Ishit tek për tek, zonja s’ka prova që të rrahu”! (SATIRË)

Taksisti që këshillon Ramën, kur ky del natën shëtitje me të  – siç ka deklaruar vet – për të dëgjuar hallet e popullit, ka një ditar. Quhet Ditari i Taksistit .

Një Zonjë e Parë qerose?

Një model flokësh mjaft i çuditshëm që ka lënë vend për debat janë shkaktuar menjëherë sapo ka mbaruar këshillat gjatë një emisioni Michelle Obama. Të gjithe komentet që kanë vërshuar

Maratona e Jetës, inkurajim zonjave për kontrolle periodike

Qindra pjesëmarrës iu bashkuan sot “Maratonës së Jetës”, aktivitet i cili u zhvillua sot në kryeqytet nga sheshi “Nënë Tereza” deri tek Kodrat e Liqenit. Aktiviteti kishte si qëllim sensibilizimin

Akuzat e prokurorisë, Astrit Veliaj: Zonja që më paditi e nxitur politikisht

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Veliaj e ka quajtur shantazh të motivuar politikisht kallëzimin e prokurorisë ndaj tij për “Ndërtim i paligjshëm” dhe “Shkatërrim prone”. Biznesmeni dhe politikani shprehet se

Zonjat e Anglisë, mes tyre edhe Rita Ora

Firma e modës Mark & Spencer ka zgjedhur “zonjat e Anglisë” për të prezantuar koleksionin e fundit të veshjeve serioze. M&S ka mbledhur emrat si Baroness Lawrence, Rita Ora, Emma

Zonja e Parë Michelle Obama, vizitë 6 ditore në Kinë

Zonja e Parë Michelle Obama fillon sot një vizitë gjashtë ditore në Kinë. Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë thonë se zonja e parë do të përqëndrohet tek tema e arsimit

Presidenti Hollande i rrethuar nga tre zonjat e tij

Kjo është fotoja e parë dhe e vetme që dihet deri më tani ku shfaqen në të njëjtin imazh. Zonja e Parë e Francës, Valerie Trierweiler, e përfolura për një