Tag "zones"

“Bankers Petrolium” nën hetim. Merren në pyetje banorët e zonës

Banorë të ndryshëm të Marinzës dhe Zharrëzit gjatë ditës janë marrë në pyetje nga prokurorët në kuadër të hetimit të nisur nga organi i akuzës ndaj kompanisë “Bankers Petrolium” e

Rama në Skrapar: Prurja turistike dhe ekonomia e zonës do të rriten

Kryeministri Edi Rama ka përfunduar vizitën e tij në Skrapar. Kreu i qeverisë është ndalur ditën e sotme në urën e Kasabashit e cila është ndërtuar në shekullin e 17.

Zjarr pranë zonës së Kodrës së Diellit, rrezikohet linja e tensionit të lartë

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën pranë Kodrës së Diellit në kryeqytet. Zjarri është përhapur në disa vatra dhe rrezikon të dëmtojë linjën e tensionit të lartë. Në vendngjarje kanë

Aksi Burrel-Milot, ura e vetme e zonës e amortizuar

Problemet në aksin rrugor Burrel-Milot janë të shumta dhe se ato janë kryesisht në ura. Ura e Karicës,e ngritur pak kilometra larg qytetit të Burrelit, është e amortizuar në një