Tag "zonen"

Gjici në Kamëz e Paskuqan: Investime në vlerë 100 mln euro për zonën

Kandidati i “Aleancës për Shqipërinë Europiane” për bashkinë Kamëz, Safet Gjici ka realizuar një takim me komunitetin nga Puka, që jetojnë në Kamëz dhe Paskuqan. Në këtë takim, pranishëm ishte

Digjet një apartament në zonën e Ish-Bllokut

Digjet një apartament në qendër të Tiranës, në rrugën “Ismail Qemali, konkretisht në zonën e Ish-Bllokut. Vetëm pak minuta pas natës së ndrrimit të viteve ka marrë flakë apartamenti në

Vlorë, shpërthen një automjet në zonën e Ujit të Ftohtë

Shpërthen një automjet në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00, ndërsa policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes. Momentalisht nuk ka të

Tiranë, grabitet një furrë buke në zonën e ‘Don Boskos’

Një grabitje ka ndodhur në orët e vona të së shtunës në kryeqytet. Policia bën me dije se grabitja ka ndodhur në një furrë buke në zonën e ‘Don Boskos’.

Durrës, parandalohet vrasja në zonën e Plazhit

Policia e Durresit parandalon një vrasje në zonën e Plazhit. Sipas njoftimit të policisë dy persona janë konfliktuar me 2 shtetas të tjerë në zonën e Plazhit. Pas konfronktimit fizik

Avioni, Obama: U qëllua në zonën e kontrolluar nga separatistët

Presidenti amerikan Barack Obama ka fajësuar Rusinë për atë që ndodhi me avionin e “Malaysia Airlines”, ku humbën jetën 295 persona. Në një komunikim më median në Shtëpinë e Bardhë,

Aksidentohet për vdekje një person në zonën e Tufinës

Një person është vënë në pranga nga policia e Tiranës pasi akuzohet se aksidentoi për vdekje një person në zonën e Tufinës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e dielë

Zjarr në një banesë në zonën e Yrshekut

Një banesë në zonën e Yrshekut është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Edhe pse nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit, mësohet se në vendngjarje kanë mbërritur forcat

SHBA sfidon “zonën e mbrojtjes” kineze

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar dy aeroplanë ushtarakë në zonën ajrore mbi ishujt kontestues në Detin Lindor Kinez, në kundërshtim me rregullat e reja të mbrojtjes së përcaktuara

Fier, lëkundjet në zonën naftëmbajtëse, mblidhet grupi i punës

Shqetësimi i banorëve të komunës Zharrëz të Fierit rreth fenomenti të lëkundjeve të tokës në zonën naftëmbajtëse, ka bërë që Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri të urdhërojë mbledhjen

Musaj: Zaptimi i hapësirave publike do të gjobitet

Në një tjetër zonë të kryeqytetit policia bashkiake ka vijuar aksionin për lirimin e hapësirave publike. Në njësinë bashkiake nr 5 pranë stadiumit “Dinamo”, ku u përqëndrua aksioni, hapësirat publike

CEZ: Të premten, ndërprerje energjie në zonën e Dajtit

“CEZ Shpërndarje” njofton se gjatë ditës së premte do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në zonën e Dajtit. Energjia do të stakohet nga ora 09:00 deri 11:00 në zonën

Vlorë, gjendet një predhë në zonën e Ujit të Ftohtë

Sot pasdite në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë është gjetur një predhë. Edhe pse ende nuk dihet se cilës periudhë i përket, mësohet se predha është marrë në