Tag "zone"

Arrestohen dy policë, mbillnin kanabis në zonën e tyre

Dy oficerë policie janë vënë në pranga nga Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave. Dy oficerët e policisë së Librazhdit janë vendosur sepse akuzon se kanë lejuar mbjelljen dhe

Ben Blushi zbulon zonën elektorale: Ja ku do të kandidojë

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi do të kandidojë në Tiranë në zgjedhjet e 18 qershorit. Këtë fakt Blushi e ka bërë në një konferencë me gazetarët. “Unë do kandidoj në

Selaniku është zonë turke! Erdogan tmerron grekët

Presidenti turk Erdogan i ka futur drithërimat fqinjit tonë Greqisë teksa ka deklaruar se Selaniku është zonë turke. Në një fjalim për çështjen e Mosulit, Erdogan ka hedhur idenë e

PD: Dogë dhe krim, ja njerëzit e Ramës që menaxhojnë kanabisin në çdo zonë

Përmes një deklarate për shtyp, Partia Demokratike ka publikuar emrat e një pjese tjetër drejtuesish të Policisë së Shtetit të lidhur me trafikun e drogës, që sipas PD-së i shërbejnë

Beach-Volley në mes të Tiranës. Ja çfarë keni humbur (foto)

Me rastin e kampionatit evropian Lal-Eri ndërtoi atë që e quajti “#FanZone. Por meqenëse kampionati i futbollit përfundoi tani zona do të quhet #SportZone. Sport Zone çeli dje siparin me

Shpërthim në Bangkok, 12 të vdekur në një zonë turistike

Një bombë ka shpërthyer në një zonë turistike mjaft të populluar të Bangkokut, duke lënë të paktën 12 viktima dhe 20 të plagosur. Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 19.00 me

Doda: Nuk kam ndonjë zonë në këto zgjedhje, por do jem në politikë

Në një kohë kur opozita ka nisur përgatitjet për fushatën zgjedhore, deputetja Mesila Doda ende nuk e di nësë kryetari Basha do t’i besojë drejtimin e një prej shtabeve elektorale.

Çaktivizohet tritoli i vendosur tek Brrylli

Forcat xheniere kanë zbuluar sot një kallëp tritoli me fitil vendosur në qepenin e një dyqani kompjuterash tek Brryli. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:00, kur kalimtarë të rastit kanë

Poroshenko: Krijohet zona neutrale

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha se parlamenti do ta miratoj vendimin për kufijtë e saktë të zonës neutrale, ndërmjet separatistëve prorusë dhe forcave të sigurisë së Ukrainës, në pjesën

Greqia është shndërruar në “zonë të rrezikshme” nga refugjatët

Greqia është shndërruar në një “zonë të rrezikshne” për shkak të numrit të madh të refugjatëve që po provojnë të vijnë nga Siria dhe Iraku. Shteti grek ka bërë të

U shpall zonë muze, banorët e Njësisë 8 protestojnë

Banorët e Njësisë numër 8 në kryeqytet kanë dalë sot në protestë për të kundërshtuar vendimin e Këshillit Kombëtar të Territorit për ta shpallur këtë njësi zonë muze. Sipas banorëve

Zonat ku ulen avionet e trafikut dhe raporti

Avionë që përdoren për trafik droge nuk janë ulur vetëm në pistën e bazës ushtarake të Gjadrit, por edhe në Divjakë dhe në rrugën Gjirokastër–Tepelenë. Sipas ish-ministrit Arben Imami, policia

Brez i gjelbër në Tiranë, 10 zona pa ndërtime

Qeveria ka miratuar brezin e gjelbër të Tiranës dhe rrethinave të saj, një sipërfaqe prej 4 mijë hektarësh e ndarë në 10 zona, ku do të lejohet vetëm ndërtimi i

Tension ndërmjet Koreve

Koreja e Veriut ka pezulluar hyrjen e punëtorëve të Koresë së Jugut në një zonë të përbashkët industriale në veri të kufirit, duke vënë në rrezik bashkëpunimin e mbetur mes