Tag "zjarrfikesit"

Vlorë, zjarr i madh në pyllin e Poros, tensionohen Zjarrfikësit: Situata e vështirë

Ditën e sotme një zjarr me përmasa të mëdha ka përfshirë pyllin e Poros në Vlorë. Situata është agravuar, pasi era që fryn ka bërë që flakët të përhapen në

Zjarrfikësit i vendosin flakën magazinës që të bëheshin heronj

Që të dukeshin si heronj, katër zjarrfikës gjerman i kanë vënë flakën një magazine. Një zjarrfikës rreth 20–22 vjeçar, së fundi i ka vënë flakën një magazine dhe pastaj e

Kukës, shkarkohen nga puna, protestojnë zjarrfikësit

28 punonjës të zjarrfikëses së Kukësit kanë nisur protestën sot, pasi kundërshtojnë pushimin nga puna, sipas të cilëve pa motivacion. Bëhet fjalë për punonjësit e zjarrfikëses në tunelin e Kalimashit,