Tag "zjarrfikese"

Berat, zjarrfikësja rrëzon shtyllën elektrike; lëndohet një kalimtar

Një makinë e repartit të zjarrfikësve në Berat, duke ecur me shpejtësi të lartë, ka goditur një shtyllë elektrike duke e rrëzuar atë. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor kryesor

Zjarr në tregun ushqimor në zonën e Kombinatit

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në tregun ushqimor, në zonën e Kombinatit, në kryeqytet. 6 zjarrëfikëse janë në vendngjarje në përpjekje për të neutralizuar flakët. Sipas policisë

Pukë, sërish zjarre në zonat pyjore, sot 4 vatra të reja

Rikthehen zjarret në zonat pyjore të Pukës. Ditën e sotme raportohet për 4 vatra të reja zjarri në afërsi të fshatit Nicoj në Fushë Arrëz. Mësohet se flakët favorizohen edhe

Pukë, dy emigrantë shqiptarë në SHBA dhurojnë një makinë zjarrëfikëse

Të bënin diçka për vendlindjen ishte një obligim që i kishin vënë vetës. Kjo është një copëz e historisë së dy emigrantëve nga Puka të cilët prej vitesh jetojnë në

Shkëlqim Goxhaj emërohet drejtori i ri i Zjarrfikëses së Tiranës

Prefekti i Tiranës ka prezantuar sot drejtorin e ri të zjarrfikëses së Tiranës, zotin Shkëlqim Goxhaj, i cili do të zëvendësojë në këtë detyrë Haki Hoxhën. Ndërkohë në krye të

Pukë, zjarr i fuqishëm në Malet e Hordopit

Malet e Hordopit në Pukë, janë përfshirë sot nga një zjarr i fuqishëm. Drejtuesit e Shërbimit Pyjor bëjnë të ditur se zjarri ka përfshirë 1 hektar të zonës pyjore, ndërsa

Dy vatra zjarri në Tiranë, digjet një servis, dhe arkiva e spitalit 5

Dy vatra zjarri janë hapur gjatë mëngjesit të sotëm në Tiranë. Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një servil automjetesh në zonën e ish-Kombinatit të tekstileve në Tiranë. Në