Tag "zjarret"

Situata e zjarreve: Qeveria Rama i “lutet” TAP-it, t’i blejë zjarrfikse dhe ambulanca

E gjendur në situatë paniku dhe pamundësie për të përballuar situatën e zjarreve në vend, pasi 21 bashki te vendit nuk kanë shërbim zjarrëfikës Ministria e Energjisë dhe Industrisë i

Berisha: Rama i shuajti zjarret jo me ujë, por me tërmete

Deklarata e kreut të Emergjencave Civile, Shemsi Prençi, ka krijuar mjaft panik tek qytetarët shqiptarë, pasi paralajmëroi se Shqipëria do të goditet nga tërmetet. Ndërkohë që ish-krryeministri Sali Berisha, deklaratën

BE: Shqipëria ka abuzim fondesh dhe mungesë menaxhimi të dhënash

Pas situatës së krijuar nga zjarret e shumta që kanë përfshirë Shqipërinë gjendja është e vështirë dhe pasojat do të jenë të rënda. Ajo që shpesh thuhet në media, pohohet

Elbasan, zjarrfikësit s’kanë fonde e mjete

Shërbimi zjarrfikës në qarkun e Elbasanit është i papërgatitur për të përballuar rastet e zjarrit. Shërbimi zjarrëfikës përballet me mungesë fondesh, infrastructure ndërsa mjetet janë tejet të amortizuara. Gjatë mbledhjes

Anglia zjarret më të shpeshta i ka në natën e Krishtlindjeve

Në Angli shqetësimi më i madh për zajrrfikësit është nata e Krishtlindjeve, pasi në këtë natë shumë familje gatuaj gjelin e detit, por problem më i madh është se janë

Kili pushtohet nga zjarret, mijëra persona evakuohen

Duket se Kili nuk po gjen rehat. Pas tërmetit të fuqishëm 8.2 ballë të javës së shkuar, një zjarr i nisur në pyll, i cili më pas i ndihmuar nga