Tag "zinxhire"

Emergjencat Civile këshillojnë shoferët: Përdorni zinxhirët në këto akse rrugore

Pasditen e djeshme filluan reshjet e dëborës në zonat malore, ndërsa temperaturat janë ulur ndjeshëm. Me intensitet të ulët dëbora ka filluar në Qarkun Kukës dhe Shkodër mbrëmjen e kaluar,

AK lidh me zinxhirë hyrjen e MJ: Bushati, ik!

“Shqipëria mbi partinë”. Me këtë parulle dhe këtë thirrje aktivistët e Aleances kuqezi kanë protestuar përpara dyert e Ministrise se Jashtme. Aktivistët kanë mbyllur me zinxhirë hyrjen e Ministrisë së

Dëborë dhe ngrica, ja rrugët problematike

Vijon të mbetet problematike situate në disa akse rrugore të vendit si pasojë e reshjeve të dëborës dhe ngricave. Sipas Drejtorive Rajonale të Rrugëve situata është kjo: Në Rajonin Verior

Dëbora pushton vendin. Zbardhet Dajti. Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë

Moti i keq i shoqëruar me reshje dëbore dhe shiu ka përfshirë të gjithë vendin. Reshjet e dëborës kanë “pushtuar” jo vtëm zonat malore por edhe ato të ulëta. Sot,

Protesta. Në rresht antikomunistët pështyjnë bunkerin dhe zenë gojën me izolant

Marshimi i protestuesve antikomunistë e ka patur “stacionin” e parë tek bunkeri që qeveria me të gjitha mjetet po e mbron ndërsa ata e konsiderojnë si provokim pasi simbolizon izolimin

Marshimi fillon. Ish të përndjekurit të lidhur me zinxhirë.

Antikomunistët, ish të përndjekurit dhe Partia e të Drejtave të Mohuara e Re nisin këto çaste marshimin protestë. Lëvizja e këtij grupimi nisi një ditë pas rishfaqjes së përsëritur të

Ish të përndjekurit përshkallëzojnë protestën. Sot marshojnë në bulevard.

Ish të përndjekurit politikë dhe partia e të Drejtave të Mohuara e Re sot përshkallëzon protestën. Duke qenë se në dy protestat e fundit kundër rilindjes së simboleve të diktaturës

Korçë, rikthehen reshjet e dëborës, rrugët të kalueshme me zinxhirë

Rikthehen reshjet e dëborës në qarkun e Korçës duke shkaktuar edhe probleme në qarkullimin e mjeteve në disa akse nacionale. Në terren po bëjnë të mundur heqjen e dëborës nga

Rinisin reshjet e dëborës, Qafë Thanë dhe Qafë Plloçë me zinxhirë

Ashtu siç u parashikua, gjatë ditës së sotme kanë nisur ulja e temperaturave çka ka bërë të rikthehen reshjet e dëborës. Problemet e para janë shfaqur Qafë Thana dhe Qafë

Borë në Korçë. Këshillohet përdorimi i zinxhirëve

Qarku i Korçës është përfshirë pasditen e sotme nga reshje të dendura dhe intensive bore. Për këtë arsye, është këshilluar lëvizja e automjeteve me zinxhirë. Aktualisht nuk ka probleme në

Rikthehen reshjet e dëborës në verilindje, ARRSH: Përdorni zinxhirë

Kanë rinisur reshjet e dëborës në juglindje të vendit, duke rikthyer kështu edhe të ftohin. Mbrëmjen e së dielës kanë rinisur reshjet e para të borës, por deri më tani

ARRSH: Rrugët janë të hapura, kujdes ngricat

Edhe sot Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor përditësojnë situatën në rrugët kryesore të vendit, për ngricat dhe akujt e krijuar nga temperaturat e

Rrugët ende të bllokuara nga ngricat, situata më e rëndë në Kukës dhe Korçë

Akset kryesore nacionale vijojnë të mbeten të “pushtuara” nga ngricat duke i bërë disa shumica e tyre të kalohen me zinxhirë. Situata paraqitet më problematike në rrethin e Dibrës, Kukësit,

Rrugët përfshihen nga ngricat, akset e kalueshme vetëm me zinxhirë

Pas dëborës, problem në rrugë është kthyer prania e akullit. Autoriteti i Rrugëve kërkon që të bëhet kujdes veçanërisht me shpejtësinë e mjeteve dhe të evitohen parakalimet në ato zona

Reshjet e dëborës në Verilindje, Policia: Përdorni zinxhirë

Reshjet e dëborës kanë përfshirë zonat malore të vendit duke shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve në disa akse rrugore. Sipas raportimeve, mësohet se dëbora ka arritur deri në 10

Reshje dëbore në Kalimash, Policia: Përdorni zinxhirët

Ulja e ndjeshme e temperaturave është shoqëruar me reshje të dendura dëbore, në zonat malore të vendit. Gjatë orëve të para të mëmgjesit dëbora ka nisur me intensitet në të

FOTO LAJM/ 4 ish-të burgosur lidhen me zinxhirë para Ambasadës amerikane

4 ish-të burgosur politikë janë lidhur me zinxhirë përpara Ambasadës Amerikane në Tiranë, duke kërkuar ndërhyrje në ligjin për dëmshpërblimin e ish-të dënuarve. /opozita.com/

Elefanti qan, lirohet pas 50 vitesh lidhur me zinxhirë

Fotot tregojnë më së miri gëzimin e pafund të elefantit i cili është torturuar dhe mbajtur lidhur me zinxhirë për 50 vjet me radhë. Një grup prej 10 personash nga

Lidhen me zinxhirë 4 ish-të përndjekur para Kuvendit

Katër ish të përndjekur politikë janë lidhur me zinxhirë pranë Kuvendit ditën e sotme. Ata kërkojnë t’u jepen dëmshpërblimet për vitet e burgut që kanë bërë gjatë diktaturës. Mes tyre