Tag "zhytur"

Shqipëria e “zhytur” në ar, ja sa ton gjenden në këtë minierë

Shqipëria ka një nëntokë të pasur me minerale të shumta. Nxjerrja dhe përpunimi i tyre është një nga aktivitetet kryesore për të cilat kompanitë e mëdha synojnë të bashkëpunojnë me

Kanye West është zhytur në borxhe

Reperi amerikan, Kanye West, duket se po gjendet në vështirësi financiare. Përmes Twitter-it të tij, ai ka treguar se ka nje borxh prej 53 milionë dollarësh, ndërsa ka festuar publikimin

Haradinaj: Thaçi e Mustafa pa vizion për të udhëhequr vendin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur një ligjëratë përpara studentëve të Universitetit AAB. Ai tha se “Drejtimi i Ri” nuk është thjesht një platformë politike,

Prokurori zviceran Bertossa: Shqipëria një Kolumbi evropiane

Shqipëria është një Kolumbi evropiane. Kështu ka deklaruar prokurori i Gjenevës Yves Bertossa, duke folur për integrimin dhe imazhin e shqiptarëve në kanton dhe Zvicër. Ai ka shtuar mes të