Tag "zhvillimin"

Bojaxhi: Duhet çrrënjosur klientelizmi, pengon zhvillimin e ekonomisë

Kandidati i pavarur për bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, i ftuar në Dhomën Kombëtare të Tregtisë, paraqiti vizionin e tij për biznesin. “Sistemi korruptiv dhe klientelist i ndërtuar nga partitë

Thaçi: Ngërçi pati pasoja në zhvillim ekonomik

Zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, sërish ka folur për ngërçin politik, duke thënë se pati pasoja të mëdha për Kosovën. Ai thotë se ngërçi pati pasoja

Vaksina pengon zhvillimin e personalitetit të foshnjës

Shkencëtari Italian Gian Paolo Vanoli pretendon se vaksinat dhe kimikate të ndryshme, detyrimisht u injektohen foshnjave me udhëzim të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, pa u bërë kontrollet e efekteve anësore

Raporti i TI, Çuçi: Korrupsioni në drejtësi po pengon zhvillimin e vendit

Ministri për Çështjet Vendore Bledi Çuçi eshte shprehur se zhvillimi i vendit po pengohet nga korrupsioni ne sistemin e drejtesise. Referuar raportit te Transparency International 2014 qe e rendit Shqipërinë

Reforma territoriale, Paloka: Nuk do lejojmë zhvillimin e zgjedhjeve

Partia Demokratike, akoma nuk ka një vendim zyrtar nëse do të marrë pjesë në zgjedhjet vendore me hartën e re territoriale. Sipas kreut të grupit parlamentarë Demokrat, Edi Paloka, opozita

Gjosha në Durrës, konferencë mbi zhvillimin e arsimit profesional

Keshilli i Qarkut te Durresit ka organizuar Konferencen ne Kuader te Projektitit ”Delvet ” te iniciuar dhe mbeshtetur nga BE. Ne kete konferece eshte theksuar rendesia e ketij projekti per

Basha takon anëtarët e bordit të FSHAN

Kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha është takuar sot me anëtarët e bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve dhe kryetarin e tij, Michael Granoff. Shtrirja e bashkëpunimit në fusha me interes

Nishani: TAP-i, hop për zhvillimin ekonomik të vendit

Përzgjedhja e projektit TAP për transportimin e gazit nga Azerbajxhani në Evropë është përshëndetur nga presidenti i Republikës Bujar Nishani. “Zbatimi i këtij projekti do të shënojë një kthesë të