Tag "zhvillimi"

Kandidati i PD Zef Hila: Projekt zhvillimi për bashkinë e Vaut të Dejës

“Do të kemi një projekt zhvillimi i cili do të përfshijë të gjithë bashkinë e madhe të Vaut të Dejës”. Kështu u shpreh përpara banorëve të fshatit Shelqet kandidati i

Gjermenji: Do të forcojmë komunikimin me qytetarët për zhvillimin rural

Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermenji u shpreh se zhvillimi i komunikimit mesa qytetarit dhe dikasterit që ajo drejton do të sjellë rezultate për zhvillimin urban. “Ne si

Shtëpia e Bardhë: Twitteri Kuban, projekt zhvillimi, jo spiunimi

Shtëpia e Bardhë thotë se i ashtu-quajturi rrjeti i komunikimeve “Twitteri Kuban”, i krijuar nga qeveria amerikane, ishte një program për zhvillim dhe jo një operacion i fshehtë spiunazhi. Zëdhënësi

Konferenca e PS, Berisha: Qëllimi i Piktorit, mbrojtja e trashëgimisë Hoxhiste

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, Kryeministri në detyrë Sali Berisha, komentoi punimet e Konferencës “Shqipëria e gjeneratës tjetër”. Jo mbajtja e premtimeve, shkruan Kryeministri, por shtrirja e 20%

Velipojë, Rama: Shqipëria mund të jetë model zhvillimi

Kryesocialisti Rama deklaroi gjatë një bashkëbisedimi me banorët e Oblikës se Shkodra, ashtu si gjithë Shqipëria ka nevojë të rilindë për t’i dhënë fund rrënimit të mëtejshëm. Sipas kryesocialistit, PD-ja

Kukës, strategji zhvillimi, prioritet turizmi

Kukësi do të ketë një strategji konkrete për zhvillimin e rajonit. Anëtarët e këshillit të qarkut i kanë dhënë dritën jeshile kësaj strategjie, e cila ka disa objektiva qartësisht të

Zhvillimi rural, hapim 130 mijë vende pune

Kryeministri Sali Berisha ka komentuar në rrjetin social në “Facebook” takimin e zhvilluar sot me akademikët për zhvillimin rural. Gjatë fjalës së tij Kryeministri tha se do të bëhet gjithçka